Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalną pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Kategoria: Blog

pomoc

Kolizja drogowa, wypadek przy pracy, a nawet opóźnienie samolotu – wszystkie te sytuacje są trudne, ale każda z nich daje możliwość uzyskania rekompensaty pieniężnej za poniesione szkody, czy to majątkowe, czy osobowe. Odzyskiwaniem odszkodowań zajmuje się obecnie wiele profesjonalnych firm. Czy warto korzystać z ich usług?

Samodzielnie, nie znaczy lepiej

Skorzystanie z oferty firmy odszkodowawczej nie jest obowiązkowe, każdy poszkodowany może we własnym zakresie dochodzić odszkodowania za poniesione straty. Pamiętajmy, że odszkodowanie, czy to za uszkodzony w kolizji samochód, czy to za uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku przy pracy – o ile nie zawiniliśmy w danej sytuacji – po prostu się nam należy. Nie oznacza to jednak, że pieniądze zostaną nam przyznane „z urzędu”. Wręcz przeciwnie, jeśli sami nie będziemy ubiegać się o świadczenia, możemy obejść się smakiem. Dlatego już w chwili wypadku należy zacząć działać: w przypadku kolizji sporządzić oświadczenie ze sprawcą, a jeśli zdarzył się wypadek przy pracy – zadbać o uzyskanie protokołu wypadku od pracodawcy. Należy pamiętać, że każda sytuacja  i każde odszkodowanie – komunikacyjne, zdrowotne i inne – wymaga innej procedury. I tu zaczynają się przysłowiowe schody dla poszkodowanego, który by ubiegać się o odszkodowanie, musi mieć dobre rozeznanie w zakresie sposobów dopełniania formalności, rodzajów roszczeń, o które może się ubiegać, a także możliwości negocjacji z zakładami ubezpieczeniowymi, których reprezentują wykwalifikowani specjaliści z zakresu odszkodowań. Nie trudno sobie zatem wyobrazić, jak wiele czasu i energii wymaga samodzielne ubieganie się o świadczenia, zwłaszcza w bardziej skomplikowanych sprawach. Dlatego też profesjonalna pomoc w uzyskaniu odszkodowania może okazać się nieoceniona.

Pomoc w odzyskaniu odszkodowania

Skorzystanie z usług firmy odszkodowawczej – o ile wybierzemy dobrego partnera – może przynieść wiele korzyści. Jakich?

  • Oszczędność czasu – ogrom formalności, z jakimi musimy się zmierzyć przy ubieganiu się o świadczenia, to najczęstsza przyczyna rezygnacji z dochodzenia odszkodowania. Korzystając z usług firmy oferującej pomoc w odszkodowaniach nie musimy poświęcać naszego czasu, poza dostarczeniem niezbędnych dowodów. Resztą zajmie się firma.
  • Wysokie kwalifikacje – pracownicy firm odszkodowawczych to specjaliści, którzy doskonale znają niuanse tematyki ubezpieczeniowej. Są też doświadczeni w kontaktach z ubezpieczycielami i wiedzą, jak z nimi negocjować.
  • Atrakcyjna cena – skorzystanie z pomocy firmy odszkodowawczej to dobre i niedrogie rozwiązanie w porównaniu do usług tradycyjnych kancelarii prawnych, gdzie płaci się więcej, niezależnie od wyniku postępowania. Dobra firma odszkodowawcza pobierze prowizję tylko po wygranej sprawie.
  • Wyższy zysk – faktem jest, że skorzystanie z usług firmy odszkodowawczej oznacza, że do kieszeni poszkodowanego trafi kwota pomniejszona o prowizję. Warto jednak w tym miejscu zauważyć, że odszkodowanie wywalczone przez profesjonalna firmę jest niejednokrotnie o wiele wyższe od tego, które wynegocjujemy samodzielnie. Pamiętajmy bowiem, że ubezpieczyciele często korzystają z nieświadomości poszkodowanych np. w kwestii przysługujących im roszczeń czy wysokości wypłacanych sum. Firma odszkodowawcza pomoże tego uniknąć i wynegocjuje satysfakcjonujące warunki. To więc jak najbardziej opłacalne rozwiązanie, zwłaszcza, jeśli brakuje nam czasu i wiedzy w temacie odszkodowań.