Jak wybrać dobrą firmę odszkodowawczą?

Kategoria: Blog

odszkowania

Samodzielne dochodzenie odszkodowań to skomplikowany i żmudny proces, który wymaga czasu oraz profesjonalnej wiedzy z zakresu prawa. Dlatego też dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu oszczędzimy czas i zwiększymy swoje szanse na otrzymanie wyższego odszkodowania, jest skorzystanie z usług firmy odszkodowawczej. Czym się kierować przy jej wyborze?

Profesjonalna obsługa

Dobre firmy odzyskujące odszkodowania postępują w zgodzie z etyką zawodową i zasadami ochrony danych osobowych klientów, ale też w poszanowaniu dla często niełatwej sytuacji, w jakiej znalazł się poszkodowany. Podejmując współpracę należy oczekiwać jasnych zasad, które powinna regulować stosowna umowa. Poszkodowany musi mieć wpływ na przebieg postępowania i podejmowanie decyzji w kwestiach, takich jak np. podpisanie ugody. Na co warto zwracać uwagę przy wyborze firmy?

  • Kwalifikacje pracowników – pracownicy dobrej kancelarii powinni móc pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży odszkodowawczej, szczególnie w zakresie, który interesuje klienta. Aby się tego dowiedzieć, warto zapoznać się z referencjami firmy.
  • Obsługa prawna – dobra firma odszkodowawcza powinna zapewniać klientowi opiekę prawną doświadczonych adwokatów i radców prawnych.
  • Kontakt z klientem – współpraca z firmą odszkodowawczą powinna opierać się na zaufaniu i cechować się transparentnością. W tym celu klient powinien mieć stały dostęp do wszelkich informacji o przebiegu postępowania, np. za pośrednictwem panelu klienta.

Koszty i zyski

Pieniądze to rzecz, na którą klienci firm odszkodowawczych zwracają szczególną uwagę przy wyborze partnera. Z pewnością warto zachować czujność, jeśli agent od razu obiecuje odzyskanie określonej, często wysokiej kwoty. Dopiero szczegółowa analiza dokumentacji pozwoli szacunkowo ocenić możliwości w zakresie dochodzenia odszkodowania. Należy zwrócić uwagę na zapisy w umowie o współpracy dotyczące prowizji. Dobra firma oferująca rzetelną pomoc w uzyskiwaniu odszkodowań pobierze prowizję po pierwsze jedynie w przypadku powodzenia postępowania, a więc bez jakichkolwiek opłat wstępnych, a po drugie – po indywidualnym ustaleniu jej wysokości wspólnie z klientem. Warto zwrócić uwagę, by prowizja była podana w formie kwoty brutto.